ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 18:43

5 ayda 212 bin kişi 5 dilde bilgi aldı

5 ayda 212 bin kişi 5 dilde bilgi aldı


Beş dilde internet üzerinde turizm tanıtım ve bilgilendirme hizmeti veren Antalya Manavgat Kaymakamlığı'nın uygulamaya koyduğu Manavgat Google'yi, 5 ay içinde 212 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Kaymakamlık; İngilizce, Fransızca, Almanya, Türkçe ve Rusça dillerinde verdiği hizmetle turizm destinasyonuna gelecek olan turistlere; bölgenin tarihi, doğal, kültür, sanat, yol, ulaşım, su sporları, sportif etkinlikleri, doğal hayat ve konaklama tesisleri hakkında bilgilendirme yapıyor.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, her yıl 4 milyon turistin tatil yaptığı ve 8 milyon turistin de günübirlik ziyarette bulunduğu turizm şehrinin tanıtımına özel önem verdiklerini söyledi. Turizmde turistin konaklaması, çevre temizliği ve güvenilirliğinin yanı sıra doğru bilgilendirmenin de önemli olduğunu belirten Bulgurlu, hayata geçirdikleri Manavgat Google, bölge destinasyonuna tatile gelecek yabancı konuklara kendi dillerinde internet ve cep telefonu üzerinden bilgilendirme yaptıklarını kaydetti.

Bulgurlu, "5 ay içinde bölge tanıtım sistemimizi 212 bin kişi bilgi aldı. Bilgi alan 212 bin kişiden 190 bini yabancı ülke vatandaşı. 22 bini de yurt içinden Manavgat hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler. Bir yıl içinde bilgi alma sayısını 2 katına çıkarmak için çalışma yapıyoruz. Beş dilde bilgilendirme ile turist tatile gelmeden önce konaklama tesislerimizin kalitesi, denizlerimizi, ırmağımızı, Manavgat Şelalesi, Side Antik Antik Kent, Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı, Tüke Tapınağı, Side Antik Tiyatro, Selge Antik Kent, Seleukeia Antik Kent ve Köprülü Kanyon rafting su sporları alanının tanıtıyoruz. Amacımız turizmde güvenilir olma ve doğru bilgi sahibi olmalarını sağlamak istiyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER