ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 18:35

475 yataklı hastane için hafriyat çalışması başladı

475 yataklı hastane için hafriyat çalışması başladı


Yozgat’a yapılması planlanan 475 yatak kapasiteli Eğitim Araştırma Hastanesi’nin hafriyat çalışmaları başladı.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, beraberinde AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Merkez İlçe Başkanı Musa Halıcı, İl Genel Meclis üyesi Halil Türkmen ile birlikte ilde Esentepe mevkiinde yapılacak olan 475 yatak kapasiteli Eğitim Araştırma Hastanesi alanına gelerek, harfiyat çalışmaları hakkında yüklenici firma yetkilisi Koray Kurtoğlu’ndan bilgi aldı.

Milletvekili Başer, yaptığı açıklmada, AK Parti iktidarı hizmetlerinin saymakla bitirilemeyeceğini belirterek, "Ülkemizde olduğu gibi Yozgat’ımız AK Parti iktidarı döeniminde özlediği, beklediği yatırımlara kavuştu. Şu an bulunduğumuz bu alanda 475 yataklı hastanemizin yapımı için hafriyat çalışmaları başladı. İnşallah 16 Ağustos 2013 tarihinde Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ ve Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımları ile temelini atacağız." dedi.

Hastanenin, 2015 yılı sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını kaydeden Milletvekili Başer, "İlimiz sağlık alanında bölge hastanesine kavuşuyor. Halkımızın merakla beklediği, hatta yapılmayacak endişesine kapıldığı hastanemiz için yapım çalışmaları başladı. Hastane için yüklenici firma şantiyesini kurarak hafriyat çalışmalarına başladı. Hastanenin tamamlanmasıyla kadın doğum, ortopedi, onkoloji, çocuk ve psikiyatri olmak üzere bütün poliklinikleriyle himzet verecek. Artık tedavileri için çevre illerden de vatandaşlarımız Yozgat’ı tercih edecek. Ben hastanemizin şimdiden ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER