ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Temmuz 2014 Pazartesi 13:58

40 okulun elektriği kesildi

40 okulun elektriği kesildi

Diyarbakır'da borçalır nedeiyle 40 okulun elektriği kesildi.


Diyarbakır'da merkez Kayapınar İlçesi'nde 40 ilk ve ortaokulun elektriği, borçlarının ödenmemesi nedeniyle bugün kesildi. Okula giden yöneticiler, elektrik bulunmamasından dolayı işlem yapamazken, her okulun yaklaşık 20'şer bin lira elektrik borcunun bulunduğu öğrenildi.

Bölgede daha önce elektrik borçları yüzünden başta belediyeler olmak üzere bir çok resmi kurum ve kuruluşun elektriğini kesen DEDAŞ, bugün Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi'nde 40 ilk ve orta okulun elektriğini, ödenmeyen borçları nedeniyle kesti. Elektrik kesintisinin geçen hafta yapılması planlandığı ancak, KPSS nedeniyle yapılamadığı ve bugün sabah saatlerinden itibaren görevlilerin okullara giderek tek tek elektriklerini kestikleri öğrenildi. Bazı okul yöneticilerinin elektrik kesilmesini önlemek için okul kapılarını açmadıklarını, ancak DEDAŞ görevlilerinin enerjiyi direkten keseceklerini söylemesi üzerine okul kapılarını açmak zorunda kaldıkları öğrenildi.
Her okulun yaklaşık 20 bin lira elektrik borcunun bulunduğunu söyleyen DEDAŞ yetkilileri, daha önce borç konusunda gerekli uyarıyı yaptıklarını, bu uyarı kapsamında bütün resmi kurumların borçlarını ödemesini istediklerini ve borçlar ödenene kadar elektrik verilmeyeceğini söylediler.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER