ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 20:50

3’ü de yakalandı

3ü de yakalandı

Samsun’un Bafra ilçesinde ikisi cezaevi firarisi, biri de adam öldürmeye teşebbüsten hakkında yakalama kararı bulunan 3 kafadar saklandıkları evde yakalandı.


Kasten adam öldürmekten 10 yıl 10 ay hapis cezası bulunan Mustafa Y. (24) ve mala zarar vermekten 1 yıl 8 ay hapis cezası bulunan Mehmet Can T. (22) birlikte 15 gün önce Bafra Açık Cezaevi’nden firar etti. Aranan firariler ile 2 gün önce Bafra Toki Evleri bahçesinde Berati Bektaş isimli sahsı bıçakladıktan sonra kaçan ve hakkında adam öldürmeye teşebbüsten aranan Niyazi İ. (21) Bafra Asayiş Büro ekipleri ve İlçe Jandarma ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları çalışmalar sonunda Sarıköy Mahallesi’nde kullanılmayan iki katlı kaldıkları evde yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslardan cezaevi firarileri Mehmet Can T. ile Mustafa Y. çıkarıldıkları Bafra Adliyesi’nde tutuklanarak Bafra T Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Adam öldürmeye teşebbüsten suçundan firarı verilen Niyazi İ.’nin ise Asayiş Büro Amirliği’nde sorgusu devam ediyor.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER