ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Mayıs 2014 Cuma 10:40

38 üniversite öğrencisi gözaltında!

38 üniversite öğrencisi gözaltında!

Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nün Soma'daki maden faciasının "katliam" olduğunu kabul etmesini isteyen, üniversitede polis baskısı olduğunu savunan ve yabancı diller bölümü ek binasını işgal eden gruba düzenlenen operasyonda 38 öğrenci gözaltına alındı.


Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nün Soma'daki maden faciasının "katliam" olduğunu kabul etmesini isteyen, üniversitede polis baskısı olduğunu savunan ve yabancı diller bölümü ek binasını işgal eden gruba operasyon düzenlendi.

Polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyonda, çok sayıda çevik kuvvet polisi, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve ''akrep'' diye tabir edilen araçlarla yerleşkeye geldi.

Polis ekipleri, öğrencilere binayı boşaltmaları uyarısında bulundu. Kapıları kilitleyen, sandalye ve masalarla barikat kuran öğrencilerin taş ve çatıdaki kiremitleri atarak karşılık vermesi üzerine polis, binanın bir penceresinden içeri girdi. Yaşanan arbede sonrası ismi öğrenilemeyen 1 kişi yaralandı, 38 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltı işlemleri bitinceye kadar öğrenci ile basın mensuplarının yerleşkeye girişine üniversite yönetimi tarafından izin verilmedi.

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın da olay yerine geldiği öğrenildi.

Ege Üniversitesi yerleşkesindeki yabancı diller bölümü ek binası, bir grup öğrenci tarafından işgal edilmiş, öğrenciler Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nden taleplerini içeren bir yazıyı binaya asmıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER