ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 21:52

36 öğrenci tedavi altına alındı

36 öğrenci tedavi altına alındı


Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Çaylıoğlu beldesinde taşımalı eğitim yapılan Şehit Madenciler Ortaokulu'nda dağıtılan yemekten zehirlenen 36 öğrenci, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Okuldaki diğer öğrencilerin, beğenmediği gerekçesiyle yemekten yemediği belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, taşımalı eğitim yapılan okullar için gerçekleştirdiği sıcak yemek ihalesini alan yemek fabrikasının, öğlen okulda dağıttığı taze fasulye ve makarnadan yiyen öğrenciler rahatsızlandı. Mide bulantısı ve kusma şikâyeti bulunan öğrencilerden bazıları ambulans, bazıları da köy minibüsü ile Ereğli Devlet Hastanesi ile diğer özel hastanelere kaldırıldı. Hastanelerde toplam 36 öğrencinin, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındığı belirtildi.

Çocuklarının okulda rahatsızlandığını öğrenen bazı aileler de panik içinde hastanelere koştu. Ereğli Devlet Hastanesi'nde diğer çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle bulunan Muradiye Bozkurt, Şehit Madenciler Ortakolu'nda eğitim gören kızı ile öğlen telefonda konuştuğunu, kızının okula gelen yemekten, koktuğu için yemediğini söylediğini anlattı.

Okul yetkilileri de okulda taşımalı eğitim gören 340 öğrenci olduğunu, ancak öğrencilerin büyük bölümünün, yemeği beğenmediği gerekçesiyle yemediğini, sadece 36 öğrencinin yediğini söyledi.

Ereğli Devlet Hastanesi'ne gelerek öğrencilerin durumu hakkında bilgi alan Çaylıoğlu Belediye Başkanı, AK Partili Rıfkı Gültekin, daha önce de okullarda dağıtılan yemekle ilgili sıkıntı yaşandığını söyledi. Gültekin, “Benim aldığım son rakam 36 öğrencinin yemekten dolayı zehirlenme yaşadığı ve şu ana kadar öğrencilerimizin durumlarında ciddi bir durum yok. Bize söylenen, öğlen yemeğinde gelen taze fasulye ve makarnadan olabileceği ifade ediliyor. Muhtemelen makarnadan diye düşünülüyor.” dedi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da şu ana kadar ciddi bir durumun söz konusu olmadığını, öğrencilerin durumlarının iyi olduğunu ve tedavi altında tutulacağını söyledi. Çakır, son olarak yeni bir gelişme yaşandığında mutlaka kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER