ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:11

36 bin 500 paket sigara ele geçirildi

36 bin 500 paket sigara ele geçirildi


Kayseri Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmada gümrük kaçağı olduğu belirlenen 36 bin 589 paket sigara ele geçirildi. Bir başka operasyonda menşei belli olmayan 761 litre akaryakıt yakaladı.

    İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, yasa dışı yollardan girdiği belirlenen, sağlıksız koşullarda üretilen ve halk sağlığına ciddi zararları olan gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Farklı tarihlerde yapılan 7 ayrı operasyonda, F.O., M.Ş.P.,Y.E.K., M.Ş.O., K.U., İ.B., Y.A., M.A. ve İ.O. isimli şahıslar yakalandı. Şahısların ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda, değişik markalarda toplam 36 bin 589 paket gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen, faturasız ve bandrolsüz sigara ele geçirildi. Gümrük kaçağı sigara naklinde kullanılan toplam 5 araca el konuldu. Şahıslar hakkında yasal işlem yapıldığı bildirildi.

    Akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili yapılan operasyonda da, F.O. isimli şahıs yakalandı. On numara tabir edilen kaçak karışımlı akaryakıt naklinde kullandığı araçta yapılan incelemede 761 litre menşei belli olmayan karışımlı akaryakıt ele geçirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER