ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 00:46

"30 Mart'ta herkes boyunun ölçüsünü alacak"

"30 Martta herkes boyunun ölçüsünü alacak"

Sırrı Süreyya Önder CHP ile neden ittifak yapmadıkları sorusuna cevap vererek CHP'nin bu ittifakın kendilerine zarar vereceği gerekçesiyle kabul etmediğini söyledi.


Önder yaklaşan yerel seçimleri değerlendirerek 'CHP her geçen gün oy kaybediyor. Biz sonuçta bir siyasi partiyiz seçime girmemiz kadar doğal ne olabilir. Biz de dahil 30 Mart'ta herkes boyunun ölçüsünü alacak' dedi.

CHP KENDİNİ GÖZDEN GEÇİRSİN

Stargazete'nin haberine göre; Biz bir siyasal partiyiz. Bizim işimiz seçime girmek biz bir siyasi partiyiz Eğer CHP'li seçmen bize oy veriyorsa CHP kendini gözden geçirsin. Biz Resmi olarak CHP Genel Başkan yardımcısını ziyaret edip ittifak meselesini konuşabiliriz dedik. Onlar bu iş bize zarar verir dedi. Onların zarar verir dediği bir iş nasıl onlara zarar veriyor. Biz gidip onlarla pazarlık da etmedik. Yerel seçimler ittifaklar için en uygun seçimlerdir. Bize zarar verir deyip geri çevirdiler.

30 MART'TA HERKES BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAK

Şimdi CHP gün gün oy kaybediyor. Niye, mevcut belediyeden farklı bir belediyecilik perspektifi geliştiremiyorlar. Güven de vermiyorlar. 30 Mart günü hepimiz boyumuzun ölçüsünü alacağız biz de dahil. Onun için bir siyasal partiye seçimlere girmeyin demek kadar hayasızca, ayıp başka bir şey olabilir mi?

HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sırrı Süreyya Önder Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek programına konuk oldu.


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN...


KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER