ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 17:13

3 yaşındaki Emircan’ı polis 2. gün buldu


 Gaziantep’te, evinin önünde oynarken kaçırılan 3 yaşındaki Emircan Deniz, polisin aralıksız takibiyle 2. gün bulundu. Olayla ilgili 7 kişi gözaltına alınırken, Emircan’ın çocuğu olmayan bir aileye teslim edilmek istendiği öğrenildi.

Abdulkadir ve Okşan Deniz çiftinin, 3 yaşındaki çocukları Emircan Deniz, 19 Haziran günü, Onat Kutlar Mahallesi’ndeki evlerinin önünden kaçırıldı. Ailenin polise haber vermesiyle, geniş çaplı bir çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonrasında, 3 yaşındaki Emircan, bir bağevinde bulunurken, olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı. 7 kişi Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne getirilirken, çocuğun ailesine teslim edilmesi anında duygu dolu anlar yaşandı. Polislere, kısa sürede alışan Emircan’ın oldukça bitkin düştüğü görüldü. Yakınları yeğenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Öte yandan, olayla ilgili bilgi veren Gaziantep Emniyet Müdür Yardımcısı Selahattin Gürel, polisin başarılı çalışması sonucu şüphelilerin yakalandığını belirtti. Çocuğun kısa sürede ailesine teslim edildiğini vurgulayan Gürel, Emircan’ın çocuğu olmayan bir aileye teslim edilmek üzere kaçırıldığı yönünde bilgi aldıklarını ancak, detaylı bilgilerin daha sonra ortaya çıkacağını kaydetti.

Emircan’ın dayısı Bahattin Kaya da anne ve babanın İstanbul’da olmasından dolayı çocuğu kendilerinin almaya geldiğini belirterek, polislere teşekkür etti. Amca Emin Deniz ise emniyetin yoğun bir performans sergileyerek suçluları yakaladığını söyleyerek, “2 gündür uyku yüzü görmedik. Çok sıkıntı yaşadık. Kısa zamanda yeğenimizi bize ulaştıran polislere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER