ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 13:22

3 ton süt dağıtıldı

3 ton süt dağıtıldı

Balıkesir'de Dünya Süt Günü kapsamında 3 ton süt dağıtıldı.


Dağıtıma katılan Vali Ahmet Turhan, süt içerek çarşı esnafı ve vatandaşlara da verdi. Çocuklara da süt ve oyuncak dağıtan Turhan, gazlı içecek yerine süt içmelerini tavsiye etti.

Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda düzenlenen faaliyette, 16 bin paket 200 ml. süt dağıtıldı. Yoğun ilgi gösterilen dağıtıma İl Müdürü Bayram Ali Alanlı, Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Merkez Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek ve daire müdürleri katıldı. Vali Turhan, sütün çocukların sağlıklı yaşaması ve büyümesi açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Bugün bunu vurgulamak açısından güzel bir gün. Zaten okullarımızda süt veriyoruz. Gazlı içecekler yerine süt içmek ve bunu ön plana çıkarmak önemli. Gazlı içecekler, sağlık açısından çok ciddi riskler oluşturuyor. İleriki yaşlarda kemik erimesine sebebiyet veriyor. Özellikle iskelet sağlığı açısından süt içilmeli." dedi. İl Müdürü Alanlı ise, "Bölgemizdeki firmaların sponsorluğunda bu etkinliği düzenledik, kendilerine teşekkür ediyorum. Sağlık bir nesil ve sağlık bireyler için herkesi süt içmeye davet ediyoruz." şeklinde konuştu. Daha sonra Vali Turhan, meydanda açılan stantların başına geçerek vatandaşlara süt dağıttı, ayrıca çevrede bulunan işyerlerine girerek esnafa da süt verdi.

VALİ İLE YAŞLI KADININ DİYALOĞU GÜLDÜRDÜ

Vali Turhan'ın, bir gözlükçüde yaşlı bir kadınla arasında geçen diyalog, renkli görüntülere sahne oldu. Adını vermek istemeyen kadının elini öpen Turhan, süt ikram etmek istedi. Selimiye köyünden geldiği öğrenilen yaşlı kadın, sütü almadı. Bunun üzerine yanına oturan Turhan, sütün faydalarını anlattı. İşyerinden çıkarken, "Teyzeciğim, kendine iyi bak." demesi üzerine kadının, "Baksam ne olacak, bakmasam ne olacak?" şeklinde karşılık vermesi gülüşmelere sebep oldu. Basın mensuplarının, konuştuğu kişinin vali olduğunu söylemesi üzerine kısa bir mahcubiyet yaşayan kadın, "Aman yavrum, hadi Allah uzun ömürler versin." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER