ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:57

3 Suriyeli, kaçak tıbbi malzemelerle birlikte yakalandı

3 Suriyeli, kaçak tıbbi malzemelerle birlikte yakalandı


Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda, yasal belgeye sahip olmayan diş tedavisinde kullanılan binlerce tıbbi malzeme ele geçirildi. Olayla ilgili Suriye uyruklu 3 kişi yakalandı.

Kilis Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Suriye plakalı 3 araçta gizlenmiş vaziyette, yasal belgeye sahip olmayan bin 993 adet veteriner aşısı, bin 100 adet plastik diş enjektörü, 450 adet anestezik sıvı, 360 adet diş kanal tedavi ekipmanı, bin 560 adet diş sinir alma ekipmanı ve 92 adet cep telefonu ele geçirdi.

Kaçak eşyalara ve bu eşyaların taşınmasında kullanılan araçlara el konuldu. Ele geçirilen malzemelerin araçlarla birlikte toplam piyasa değerinin 700 bin TL olduğu belirlendi. Suriye uyruklu zanlılar, H.A, A.J ve M.M.K, tahkikat evrakları ile birlikte Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Zanlıların hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanunu’na muhalefetten suç duyurusunda bulunuldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER