ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 21:13

3 madde bağımlısı genç, enkaz altında kalmaktan son anda kurtarıldı

3 madde bağımlısı genç, enkaz altında kalmaktan son anda kurtarıldı


Bursa'da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması planlanan bir evde bulunan 3 madde bağımlısı genç, polisin dikkati sayesinde yıkılan binanın altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Bursa Osmangazi Belediyesi kentsel dönüşüm kapsamında Santral Garaj Mahallesi’nde bulunan binaların yıkım çalışmalarına başladı. Belediyenin karşısında bulunan ve yıkıldıktan sonra parka dönüştürülecek alandaki binalarda yaşayanlar ikazların ardından düne kadar işyeri ve evlerini boşalttı. Çıkmakta direnen bir lokanta dükkanı ise belediye ekipleri tarafından boşaltıldı.

Yıkım ekipleri bugün boşatılan binalarda çalışma başlatırken, kapısında kilit bulunan 3 katlı bir evin içerisinde birilerinin bulunabileceğinden şüphelenen Osmangazi İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Nevzat Uğurer’in dikkati 3 kişinin enkaz altında kalmasını önledi. Uğurer, ‘İçeride birileri vardır’ şüphesiyle kapının kilidini makasla kestirip içeri girdi. Eve giren ekipler, yer yatağında yatan 3 gençle karşılaştı. Yapılan kimlik kontrollerinde madde bağımlısı olduğu belirlenen üç genç, üst araması yapıldıktan sonra binadan uzaklaştırıldı. Ardından yıkım ekipleri iş makineleriyle binaları yıktı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER