ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 12:10

3 kuruşa 5 köfte 1 araba


Fatih Üniversitesi öğrencileri engelli arkadaşlarının yaşadığı sorunlara çözüm bulabilmek için çeşitli etkinlikler yaptı. Öğrencilerin düzenlediği ‘Köfte Şenliği’ ile elde edilecek gelir ile engellilerin ulaşımlarını sağlayacak araç alınacak.

Kimi mangalın başına geçti, kimi çiğköfte yoğurdu, kimi de mısır kaynattı. Hintli öğrenciler de kendi kınalarını yaparak şenliğe katkı sağladı. Toplumsal Duyarlılık Merkezi (TDM) gönüllüleri, engelli arkadaşlarının okula gelirken ve kampüs içindeki ulaşımlarını düşünerek 2 yıl önce harekete geçti. Aracın yarısını aldıklarını ifade eden TDM Sorumlusu Gökay Gecü, "Üniversitemizde 21 engelli öğrenci arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımızın kampüs içinde daha etkin olabilmeleri adına bu çalışmaları yapıyoruz. Hedefimiz onların ulaşımlarını kolaylaştıracak bir araç alabilmek. 2 yıl içerisinde yaklaşık 61 bin TL para topladık. Bu seneki çabamızın sonuca ulaşacağını umut ediyoruz." dedi.

KIZ ERKEK DEMEDEN HERKES MUTFAĞA GİRDİ

Engelli öğrencilerin ihtiyaçlarını görmezden gelemeyeceklerini belirten Gecü, "Okulumuz kampüsü oldukça büyük. Engelli arkadaşlara, yardımcı olmaya çalışsak da böyle bir araç onların kendini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Hiçbir arkadaşımızın mağdur olmasına göz yumamayız." diye konuştu.

Şenlikte kazanılan parayla alınacak arabayı sabırsızlıkla bekleyen görme engelli Hikmet Çetin, edebiyat 3. sınıfta okuyor. 2 yıldır şenliklerde aktif olarak çalışıyor. Bu yapılanların gönül işi olduğunu belirten Çetin, "Biz el birliğiyle her şeyi yapabiliriz. Bu sene aracın alınacağını düşünüyorum. Belli bir birikimimiz var. Bu çabamız diğer üniversitelere de örnek olur diye umuyorum." ifadelerini kullandı.

Bir diğer gönüllü öğrenci Emrah Akdeniz de "4. Köfte Şenliği, öğrencilerin en fazla ilgi gösterdiği organizasyonlardan birisi. Engelli arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Amacımız kazanılan paralarla o aracı almak ve engelli arkadaşlarımızın yollarını kısaltmak. Yarın başka bir hedefe hep birlikte hareket etmeye devam edeceğiz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER