ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 18:45

3 kişinin öldürülme anı güvenlik kamerasında

3 kişinin öldürülme anı güvenlik kamerasında

Samsun’da yargılanmalarına devam edilirken, öldürülme anının güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı.


Adana’da çocukların kazlara taş atması nedeniyle çıkan ve 3 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı kavgayla ilgili 9’u tutuklu 10 kişinin güvenlikten dolayı Samsun’da yargılanmalarına devam edilirken, öldürülme anının güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı.

Olay, Adana’nın Seyhan ilçesi Küçükdikili Çınarlı Mahallesi’nde 26 Eylül 2013 tarihinde meydana geldi. Aynı sokakta oturan Alkan ailesinin 2.5 yaşındaki çocuğu, iddiaya göre Kara ile Örgen ailelerinin evine taş attı. Atılan taşlardan kazlar ürkünce Sevcan Kara (37), Alkan ailesinin evine giderek, "Çocuk eve ve kazlara taş atıyor. Rahatsız ediyor" diyerek uyardı. Zabit Alkan (23) da, "O daha çocuk. Nerede isterse oynar" dedi. Bunun üzerine kadınlar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine aileler, kendi akrabalarını da olay yerine çağırdı. Silahlı, bıçaklı ve sopalı kavgada Metin Batir (30), Kadir Örgen (22) ile Yüksel Yeter (22) öldü, 4 kişi de yaralandı. Olayın ardından gözaltına alınan Orhan B. (40), Turan B. (42), Enis B. (23), Mehmet B. (32), Sevcan K., Zabit A., Şeyhmus P. (26), Nuri Ö. (30) ve M.Ö. (15) tutuklanırken, kaçan İlhami B. (43) hakkında da yakalama müzekkeresi çıkartıldı.

10 şüpheli hakkında ’kasten öldürme’, ’öldürmeye teşebbüs’, ’suça iştirak’ suçlarından 1 ile 3 kez arasında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ancak Yargıtay 5. Ceza Dairesi, davanın güvenlik nedeniyle Samsun’da görülmesine karar verdi. Cinayet zanlılarının Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaları devam ederken, olay anının güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Bir evin güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, sopalı kavganın ardından tabancaların ateşlenmesi ve kişilerin kanlar içinde yere düşmeleri yer alıyor.


KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER