ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 01:41

3. Geleneksel 'Kitap Kapağı' sergisi

3. Geleneksel Kitap Kapağı sergisi


Bursa İnegöl Özel Safvet Koleji, ‘Geleceğin Yazarları Kendi Kitap Kapaklarını Oluşturuyor’ sloganıyla kitap kapağı tasarım etkinliği düzenledi.

Kitap okuma ve okutmayla ilgili farklı çalışmalar yapılan okulda, kitap okumayı sevdirmek için şu çalışmalar yapılıyor: "Türkçe ve İngilizce kitap okuma saati, ayın kitap kurtları, okunan kitaplardan ödüllü sınavlar, kitap sergisi etkinlikleri, kitap kurdu yaka kartı, kitap okuma panosu, ayın kitap okuma pastası"

‘Kendi Kitabının Kapağını Kendin Tasarla’ etkinliğiyle öğrencilerin okuma dışında yazmaya da yönlendirilmesi ve geleceğin yazarlarının yetişmesine katkıda bulunulması hedefleniyor.

Okulun Türkçe Zümre Başkanı Mevlüt Seçir, çalışmayı şöyle anlattı: “Hayalimdeki Kitap” diyerek, öğrencilerimizden hayalini kurdukları ve gelecekte yazmak istedikleri kitaplarının kapaklarını yapmalarını istedik. Öğrencilerimize, kitap sevgisini ve kitaplara olan alakalarını daha ileri seviyelere çekebilmek ve bir kitabın başlangıcı olan, insanlara görünen yüzü dediğimiz kitap kapaklarını, kendi içlerinden geldiği gibi yapmalarını istedik. Yapılan tasarımlara bakınca da öğrencilerimizin ne kadar maharetli ve ufuklarının geniş olduğunu gördük. Kitap okumayı sevmek ve sevdirmek, bir öğrenciye kazandırabileceğimiz en büyük kazanımdır."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER