ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 11:18

3 bin 200 taraftara kötü haber

3 bin 200 taraftara kötü haber

Tuttuğu takımın maçını izlemek için stada giden taraftar maçta olay çıkardı. Bir yılda 3 bin 200 kişiye ceza geldi. İşte o cezalar


14 Nisan 2011'den bugüne kadar 3 bin 203 taraftar hakkında işlem yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yasa kapsamında haklarında işlem yapılan taraftarlardan 99'unun kasten yaralama olayına karıştığı, 760'ının silah ve bıçak gibi spor alanlarına sokulması yasak maddeleri taşıdığı, 842'sinin ise hakaret içeren tezahürat yaptığı belirlendi.

Spor alanlarında şiddetin önlenmesi amacıyla hazırlanan kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 101 kişi hakkında da alkollü olarak spor alanına girmek suçundan işlem yapıldı. Güvenlik güçleri, 195 kişinin bilet almadan, 20 kişinin ise sahte akreditasyon ya da basın kartlarıyla spor alanına girmek istediğini tespit etti.

Polis, spor alanlarında taşkınlık yaptıkları belirlenen 484 taraftar hakkında da işlem yaptı. Güvenlik güçleri, 187 kişi hakkında müsabakanın güvenliğini bozmak, 15 kişi hakkında usulsüz seyirci almak veya alınmasını sağlamak, 249 kişi hakkında da yasak alana girmekten işlem yaptı. 251 taraftar da mala zarar vermek suçundan gözaltına alındı.

SEYİRDEN MEN EDİLİYORLAR

Öte yandan, bu sezonun ilk yarısında futbol müsabakalarında olay çıkaran 802, basketbol maçlarında 28 ve voleybol maçlarında ise 1 taraftar hakkında işlem yapıldığı belirtildi.

Haklarında işledikleri suçlarının öngördüğü Ceza Kanunu hükümleri uygulanan 3 bin 200 taraftar, ayrıca para cezasına da çarptırıldı. Müsabakaları izlemekten de men edilen taraftarlar, takımların maçları olduğu günlerde en yakın karakola gidip imza veriyor.
    
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER