ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 18:20

3 ay önce kurulan MARBİAD, 60 üyeye ulaştı

3 ay önce kurulan MARBİAD, 60 üyeye ulaştı


 Malatya Rahime Batu Koleji Mezunu İşadamları Derneği (MARBİAD) Başkan Yardımcısı Engin Oskaloğlu, 3 ay önce kurulan derneklerine kısa sürede 60 işadamının üye olduğunu belirtti.

MARBİAD Başkan Yardımcıları Engin Oskaloğlu, Batuhan Demirel ve Yasin Ateş, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman’ı ziyaret etti. Engin Oskaloğlu, burada yaptığı konuşmada, 3 ay önce kurulan derneklerinin sivil toplum faaliyetlerine başladığını belirtti. Genç işadamları olarak Türkiye ve Malatya ekonomisine olumlu katkılar sunmayı hedeflediklerini vurgulayan Oskaloğlu, şunları söyledi: "Rahime Batu Koleji’nden mezun olmuş, genç işadamlarımızın bir araya gelerek kurmuş olduğu sivil toplum kuruluşudur. MARBİAD olarak 3 ay gibi kısa sürede Malatyamızın geleceği olan 60 tane işadamımızı bünyemize katmış durumdayız. Dernek olarak ilimize ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemekte, üyelerimizin ticaret hacminin artmasına , işadamlarının yurt dışındaki cazip pazarlara açılmasına, ülkemizde eksik olan ortaklık kültürünün oturması ve kurumlarımızın kurumsallaşması adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman da Rahime Batu Koleji mezunu genç işadamlarının dernek kurarak Malatya’ya hizmet etmelerinin anlamlı olduğunu ifade etti. Karaduman, "Malatya’nın geleceğini inşa edecek siz genç işadamlarımıza ihtiyaç var. Sizleri bu nedenle tebrik ediyorum. Malatya’ya yatırım noktasında yeni projeleri hayata geçireceğinize de inanıyorum. Malatya basını herzaman genç işadamlarının yanında olmuştur." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER