ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 01:39

28 Şubat'ta 37 tahliye

28 Şubatta 37 tahliye

Tahliye olan 37 kişi arasında MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu da bulunuyor...


Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davası kapsamında tutuklu 75 sanıktan 37'sinin tahliyesine karar verdi. 

Tahliye olan 37 kişi arasında MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu da bulunuyor...

İlk duruşma 2 Eylül'de... Mahkeme, 6 Eylül Cuma'ya kadar duruşmalara devam edecek.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, "28 Şubat" davasının tutuklu 75 sanığından MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın da arasında bulunduğu 37'sinin tahliyesine, davanın ilk duruşmasının 2 Eylül 2013 Pazartesi görülmesine karar verdi.

İddianameyi geçen hafta kabul eden mahkeme, tensip zaptını hazırladı. Buna göre "28 Şubat" davasının ilk duruşması 2 Eylül 2013 Pazartesi saat 10.00'da görülecek. Davaya, 6 Eylül Cuma gününe kadar her gün, aynı saatte devam edilecek.

Mahkeme, toplam 103 sanığı bulunan davanın 75 tutuklu sanığından 37'sinin de tahliyelerine karar verdi.

Tensiple birlikte tahliyelerine karar verilenler şunlar:

"Mustafa Bıyık, İbrahim Selman Yazıcı, Abdurrahman Yavuz Gürcüoğlu, Serdar Çelebi, Mustafa Babacan, Orhan Nalcıoğlu, İsrafil Aydın, Engin Alan, Metin Yavuz Yalçın, Cengiz Koşal, Mustafa Hakan Bural, Yahya Kemal Yakışkan, Adem Demir, Yahya Cem Özarslan, Ziya Batur, Bahaddin Çelik, Yüksel Sönmez, Salih Eryiğit, Osman Bülbül, Ahmet Dağcı, Veli Seyit, Seyfullah Sönmez, Sezai Kürşat Ökte, Ahmet Aka, Alican Türk, Osman Atilla Kurtay, Mustafa Kemal Savcı, Berkay Turgut, İsmail Hakkı Önder, Ahmet Nazmi Solmaz, Mehmet Ali Yıldırım, Metin Keşap, Celalettin Bacanlı, Mustafa Köseoğlu, Mustafa İhsan Tavazar, Lokman Ekinci ve Erdal Ceylanoğlu."

SANIKLAR TAHLİYE EDİLDİ

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin "28 Şubat" davasında aldığı tahliye kararının ardından, aralarında eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'nun da bulunduğu sanıklar Sincan F Tipi Cezaevi'nden tahliye edildi.

Mahkemenin kararı sonrasında, işlemleri tamamlanan sanıkların tutuklu bulundukları Ankara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nden tahliye edilmelerine başlandı.

Tahliye edilen sanıkları, çıkışta ellerinde Türk bayrakları bulunan yakınları karşıladı.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Ceylanoğlu da cezaevine ait bir servis aracıyla kampüs dışına çıkarıldı. Ceylanoğlu'nu ailesi ve çevredekiler alkışlarla karşıladı. Habercilerin "Geçmiş olsun" sözlerine karşı Ceylanoğlu teşekkür etti.

Ceylanoğlu, daha sonra özel aracıyla ayrıldı.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER