ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 18:11

28 Şubat mağduru öğretmenlere müjde

28 Şubat mağduru öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 28 Şubat mağduru öğretmenlerin mağduriyetlerini peyderpey gidermeye çalıştıklarını söyledi.


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Tekirdağ'daki belediye başkanı aday tanıtım toplantısı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, dershanelerle ilgili tasarıya ilişkin sorusu üzerine Avcı, tasarının Meclis Başkanlığı'na iletildiğini söyledi.

Bu şekilde, tasarının meclis gündemine alınması için de gerekli işlemin yapıldığını belirten Avcı, "İçeriği de zaten öğrendiniz artık. Dolayısıyla biz söyleyeceğimizi tasarı içinde söylemiş olduk" dedi.

"KÜÇÜK DERSHANELERİ ZOR DURUMDA BIRAKMAYACAK TEDBİRLER VAR"

Avcı, "Kamuoyunda dershane düzenlemesi olarak bilinen bu tasarı, aslında sadece dershanelere özel bir tasarı değil. Milli Eğitim Bakanlığının teşkilat yapısında da gerçekten çok köklü değişim ve dönüşümü öngören bir tasarıdır" dedi.

Özellikle küçük dershaneleri zor durumda bırakmayacak bir takım tedbirlerin tasarı içerisinde olduğunu söyleyen Avcı, "İnşallah bunları gerçekleştirdiğimiz takdirde aşağı yukarı tüm eğitim sistemine 50 bine yakın yeni derslik ilave etmiş olacağız" diye konuştu.

Avcı, dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren tasarının ayrıntılarının, Meclis'in web sayfasında olduğunu belirterek, "İlgili bütün arkadaşlarımız onu inceledikleri takdirde bu konuda kopartılmak istenen gürültünün mesnetsiz olduğunu, kimsenin mağdur edilmeyeceği bir tedbirler manzumesinin tasarının içerisinde yer aldığını göreceklerdir" ifadelerini kullandı.

"MAĞDURİYETLER GİDERİLİYOR"

Avcı, "28 Şubat mağduru öğretmenlerin pazartesi günü göreve başlaması"na ilişkin soru üzerine ise şöyle konuştu:

"Hayırlı olsun. Sadece onlar değil, bu dönemde yaptığımız 10 bin atama var biliyorsunuz. Daha doğrusu 9 bin küsur atama. Onlara da hayırlı olsun. Eskiden beri gelen bir süreç. Daha önceki bakanlarımız döneminde de biliyorsunuz o konuda bazı atamalar yapıldı. Mağduriyetler peyder pey gideriliyor. En son beklenen müracaatları da değerlendireceğiz." 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER