ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 11:47

28 Şubat davasında sanıklar için minder dağıtıldı


28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın üçüncü duruşması başladı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, dün sağlık gerekçesiyle tahliye edilen dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Teoman Koman ve davanın bir numaralı sanığı eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı katılmadı. Dava kapsamında halen 37 sanık tutuklu yargılanıyor.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan açılan 28 Şubat davasının üçüncü duruşmasında, Çevik Bir, Çetin Doğan, Kemal Gürüz, Ergin Celasin ve Erdal Ceylanoğlu'nun da arasında bulunduğu tutuklu, tutuksuz sanıklar ile avukatlar ve aileleri yer alıyor.

6 Eylül'e kadar kesintisiz sürecek duruşmada, dün başlayan iddianame okunmasına bugün de devam ediliyor. 1309 sayfalık iddianameden dün 66 sayfa okunurken; iddianameyi TRT spikerleri Şener Mete ile Fulin Arıkan okuyor.

Bazı tutuklu sanıkların rahat oturmaları için duruşmada minder dağıtılırken; salonda güvenlik önlemi alan jandarmaların da oturmasına izin verildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER