ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2012 Perşembe 02:46

27 yıl sonra Cumhurbaşkanı ağırlayacak

27 yıl sonra Cumhurbaşkanı ağırlayacak


Kastamonu, 27 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı'nı ağırlamaya hazırlanıyor. 16-17 Kasım'da tarihlerinde Kastamonu’yu ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ziyaret programı belirlendi.

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanı programını açıkladı. Bektaş, "Cuma ve Cumartesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, misafirimiz olacak. Bundan 27 yıl önce 8. Cumhurbaşkanı Kenan Evren Kastamonu’ya ziyarette bulunmuştu. Bu döneme kadar birçok siyasi ağırlayan Kastamonu, yıllar sonra Cumhurbaşkanı’nı misafir etmenin heyecan ve gururunu yaşıyor. Kastamonu halkı bu durumdan çok mutlu ve herkes elinden gelen gayreti gösteriyor.” dedi. Vali Bektaş, ziyaretin Kastamonu’nun şahsiyetine yakışır bir ağırlama olacağını ve tüm gayret ve imkanları seferber ettiklerini belirtti.

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK YIL AÇILIŞI İPTAL

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ziyareti sırasında Kastamonu Üniversitesi’nin 2012-2013 akademik yılı açılışını da gerçekleştireceği belirtilmişti. Fakat okulun açılmasının üzerinden uzun zaman geçmesi ve eğitimin ilerlemesi nedeniyle açılış iptal edildi. Vali Bektaş; "Okulun açılmasının üzerinden çok zaman geçti. Eğitimde aksaklık olmaması için açılış töreni iptal edildi." dedi.

SANCAK TESLİM TÖRENİ YAPILMAYACAK

Cumhurbaşkanı’nın ziyareti sırasında gerçekleştirilmesi planlanan sancak teslim töreni de iptal edildi. Göl Köy 1. Jandarma Er Eğitim Taburu’nda ara döneme denk gelmesi nedeniyle askerin olmadığı bu nedenle törenin düzenlenmesinin uygun olmadığı ifade edildi.

PROGRAM VALİLİKTE BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Gül, Cuma günü 11.00’de Valilik önünde karşılanacak. Valilik ziyareti ile başlayacak olan program, Nasrullah Kadı Camii’nde kılınacak olan Cuma namazıyla sürecek. Namazın ardından Rektörlük, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı ziyaretleri gerçekleştirilecek. Daha sonra ise Kastamonu Entegre ziyareti yapılacak. Ziyaretlerin ardından programda sanayici, bürokrat ve iş adamlarıyla akşam yemeği ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün konuşması da yer alıyor. Cumartesi günü ise Münire Sultan Medresesi, Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi ziyaretlerinin gerçekleştirileceğini belirten Vali Erdoğan Bektaş, programın taslak halinde olduğunu ve değişiklerin olabileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı’na eşi Hayrünnisa Gül ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen de eşlik edecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER