ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2012 Pazar 17:32

27 yıl sonra bir ilk

27 yıl sonra bir ilk

Kastamonu, 27 yıl sonra ilk kez Cumhurbaşkanı'nı ağırladı. Ziyaretin detayları Cumhurbaşkanı'nın twitter hesabındaydı.


Cumhurbaşkanı Gül, Kastamonu'da çok büyük bir coşkuyla karşılandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu ziyarete dair çok özel kareleri, twitter'dan paylaştı.

Cumhurbaşkanı Gül, "27 yıl sonra Kastamonu’ya giden ilk Cumhurbaşkanı olduğum için büyük bir heyecan ve coşku ile karşılandım" sözleriyle karşılaştığı ilgiyi anlattı.

"Gösterdikleri sevgiden dolayı herkese çok teşekkür ederim" diyen Cumhurbaşkanı Gül, Kastamonu'nun tarihi önemini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı; "Kastamonu, Osmanlı döneminde büyük merkezlerden birisi olmuş, Çanakkale’de en çok şehit veren illerden birisi olduğu gibi Kurtuluş Savaşı'nda çok önemli rol oynamış" diye yazdı.

Kastamonu'daki tarihi kamu binalarının güzelliğinden övgü ile söz eden Cumhurbaşkanı, 1902 yılında yapılan valilik binasının fotoğrafını paylaştı.

BİNALARI ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı, "Bu binalardaki kimlik ve asalet maalesef bugünkü kamu binalarında yok" eleştirisinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Gül'ün twitter'dan paylaştığı fotoğraflardan bir başkası, Kastamonu Üniversitesi rektörlük binası ve Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi içinde bulunan tarihî konaklara aitti.

"Yeşil ve tarihî güzellikler bakımından ilin çok büyük potansiyeli var" diyen Cumhurbaşkanı, dünyanın ikinci en büyük kanyonunun Kastamonu'da bulunduğunu belirtti.

Kastamonu'nun en büyük eksikliğinin havalimanı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, takipçilerine, "o da önümüzdeki günlerde açılacak. Havalimanı şehrin kaderini değiştirecek." müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Kastamonu nüfusunun büyük çoğunluğunun İstanbul'da yaşadığına da dikkati çekti.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER