ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 14:43

2500 metrede karla mücadele


Ağrı'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 2 bin 500 rakımlı Akyumak köyü yolu, yaklaşık 4 saat süren çalışma sonucunda ulaşıma açıldı.

İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, ulaşıma kapanan köy yollarının yeniden açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, olumsuz hava koşullarına rağmen merkeze 35 kilometre uzaklıktaki 2 bin 500 rakımlı Akyumak köyü yolunu açmak için yoğun çalışma yaptı.
Yaklaşık 4 saat süren çalışma sonunda, köy yolu yeniden ulaşıma açıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cesim Gökçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarını 8 ayrı ekiple açmaya çalıştıklarını söyledi.
Kentte etkili olan kar yağışı ve tipinin yaşamı olumsuz etkilediğini belirten Gökçe, karla mücadele ekiplerinin köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için seferber olduğunu ifade etti.
Karla mücadele çalışmalarına 62 iş makinesi ve 79 personelin katıldığını ifade eden Gökçe, ekiplerin yol açma çalışmalarını zor şartlarda sürdürdüklerini dile getirdi.
Gökçe, şöyle devam etti:

"Akyumak, Eleşkirt ilçemize bağlı Ağrı'ya 35 kilometre uzaklıkta 2 bin 500 rakımlı bir köyümüz. Kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşanan bu gruptaki tüm köy yollarını açtık. Şu an yoğun bir şekilde karla mücadele çalışmamız devam ediyor. Tüm ilçelerimizde ekip kurduk. Bu ekipler yolları açmak için gece gündüz çalışıyor. Şu ana kadar ciddi bir mağduriyet yaşanmadı. Yaşanmaması için de çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle acil hastalar olduğu zaman o bölgeye müdahale ediyoruz. Bunun ötesinde ana grup yollarda çalışmaktayız. Ben burada halkımıza seslenmek istiyorum. Lütfen bizlere asılsız ihbarlarda bulunmasınlar. Hak ihlaline sebep vermesinler."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER