ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 00:31

25 sene sonra Ramazan'da bir araya geldiler


Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Aktaş Kıracı Sokak'ta yaşayan ve 25 senedir arkadaşları ile görüşmeyen mahalleli iftar yemeğinde bir araya geldi. Aradan geçen uzun zaman sonrasında bir araya gelen çocukluk arkadaşları uzun uzun sohbet etme ve eski günleri yad etme fırsatı buldu.

Ereğli'ye bağlı Aktaş Kıracı sokakta çocukluklarını geçiren ve iş hayatına atıldıktan sonra ayrılmak zorunda kalan yaklaşık 60 kişilik grup, sosyal paylaşım sitelerinde yapılan organize ile iftar yemeğinde bir araya geldi. 25 sene sonra bir araya gelmenin heyecanı ile buluşan çocukluk arkadaşları iftar öncesinde ve sonrasında bol bol sohbet etme ve eski günleri yad etme fırsatı buldu.

Aile büyüklerinin de katıldığı iftar yemeğini organize edenlerden Hakan Yaşar, amaçlarının bu organizasyonu gelenek haline getirmek ve her sene sayıyı arttırarak devam ettirmek istediklerini söyledi. Mahalle sakinlerinden Hülya Turgut ise katılan herkese teşekkür ederken, iftar yemeğine Gebze'den katılan Sibel Turpçu ise yaşadığı duygunun tarifi olmadığını kaydetti. Mahallenin büyüklerinden Yaşar Turgut da kendisinin ve komşularının çocuklarının çok güzel bir organizasyona imza attıklarını ve bu yapılan iftar yemeğinin önümüzdeki senelerde de devam etmesini istediklerini kaydetti.

İftar yemeğine katılan Mahalle halkı çay sohbetinin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER