ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Kasım 2014 Pazar 20:41

AFAD, Ermenek'teki son durumu açıkladı

24 saatte 35 metre

Ermenek ilçesindeki kömür ocağında yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, son 24 saatte 35 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.AFAD'dan Ermenek'teki kurtarma çalışmalarına ilişkin yapılan açıklamada, son 24 saatte 35 metre ilerlendiği, çalışmaların devam ettiği 753 kotundan da şimdiye kadar bin 556 vagon hafriyat çıkarıldığı bildirildi.

 Ermenek ilçesindeki kömür ocağında yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, son 24 saatte 35 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, bugün itibarıyla 315 arama-kurtarma personeli ve toplam 603 kişilik bir ekibin, Ermenek'te devam eden çalışmalarda görev aldığı belirtildi.

Çalışmaların, sekizer saatlik üç vardiya halinde aralıksız devam ettiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Desandre bölümünde 753 kotunda çalışmalar devam etmektedir. Bu alandan şimdiye dek 1556 vagon hafriyat çıkarılmış durumdadır. Son 24 saatte 35 metre ilerleme sağlanmıştır. Ermenek'te devam eden çalışmalara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Karaman Valiliği, Karaman Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Ermenek Kaymakamlığı, Ermenek Belediyesi, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ile sivil toplum örgütlerinin katkıları ile devam edilmektedir. Gelişmeler 7/24 takip edilmektedir."

OCAKTA ÇÖKME

Öte yandan Ermenek'teki sağanak yağmur, arama çalışmasının sürdüğü ocakta çökmeye yol açtı. İstinat duvarının çökmesiyle ocakta elektrik kesintisi yaşandı. Çalışma sonucu arıza giderildi.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER