ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 15:07

24 öğrenci Almanya'da staj yapacak

24 öğrenci Almanyada staj yapacak


Çorum 75. Yıl Cumhuriyet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin koordinatörlüğünde Kütahya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile ortak olarak hazırlanan 'AB Leonardo da Vinci hareketlilik projesi' çerçevesinde 24 öğrenci Almanya'da staj yapacak.

Uygulama kapsamında toplum sağlığı hemşirelik uygulamalarını yerinde görmek ve incelemek amacıyla 11. sınıf hemşirelik bölümünden 24 öğrenci, 4 refakatçi öğretmen ile Almanya'nın Herne kentindeki bir vakıf hastanesinde 1 ay süreyle staj yapacak ve çeşitli gezilere katılacak.

Proje sorumlusu öğretmen Mustafa Yiğit, projenin başarılı bulunmasından çok memnun olduğunu belirtti. Yiğit, ''Hazırlanan bu proje sayesinde katılımcı öğrencilerin bilgi ve becerilerinin artırılması, sosyal ve kültürel gelişimlerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Önceden belirlenen kriterlere göre öğrenci seçimleri yapılmış olup seçilen öğrenci velileri ile toplantı yapılarak proje hakkında bilgilendirilmiştir. Katılımcı öğrenciler Almanca dil kursu sonunda sertifika almışlardır. Tarih ve coğrafya öğretmenlerimizce Almanya‘nın tarihi ve coğrafi özellikleri hakkında sunum yapılmıştır.'' dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER