ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:26

23 Nisan eğlencesi, lösemili çocuklara moral oldu

23 Nisan eğlencesi, lösemili çocuklara moral oldu


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Hematoloji Onkoloji Servisi'nde yatan ve ayakta tedavi gören çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliği düzenlendi. Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) üyelerinin de katıldığı etkinlikte lösemili çocuklar, doyasıya eğlendi.

    OMÜ Çocuk Hastanesi konferans salonunda yapılan 23 Nisan eğlencesine Tıp Fakültesi Hematoloji Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak ile Veteriner Fakültesi ve Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri de destek verdi. Günün anısına hazırlanan pastayı alkışlar eşliğinde kesen çocuklar, Samsunlu sanatçı Cansu Çebi'nin söylediği şarkılarla dans edip oyunlar oynadı.

    OMÜ Tıp Fakültesi Hematoloji Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak, tüm çocuklara şifa dileyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Prof. Dr. Albayrak, LÖSAM olarak her zaman çocukların ve ailelerinin yanında olacaklarını kaydetti. LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Gökhan İnat ise çabalarının geleceğin teminatı ve hayatın anlamı olan çocuklara daha iyi bir gelecek sağlamak olduğunu vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER