ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:56

"2023 vizyonu için donanımlı öğrenciler yetiştirdik"

"2023 vizyonu için donanımlı öğrenciler yetiştirdik"


Rektör Metin Orbay, Amasya Üniversitesi’nin bu yıl Türkiye’nin 2023 vizyonuna yakışan, tam donanımlı hazırlanmış eğitim, sağlık, mesleki ve teknik eğitim alanında 2 bin genç mezun ettiğini söyledi.

Amasya Üniversitesi, 2012-2013 akademik yılı sonunda mezun olmaya hak kazanan öğrencilerine 'mezuniyet programı' düzenledi. Amasya Üniversitesi Spor Salonu’nda yapılan mezuniyet programına öğrenciler, çoğunluğu il dışından gelen öğrenci aileleri ve öğretim elemanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, yaptığı konuşmada, Amasya Üniversitesi’nin, Amasya'nın tarihte yerine getirdiği misyonu ve sorumluluğu içerisinde hareket ettiğini belirtti. Prof. Orbay, “Üniversitemizin dünyada öncü ve önder olması için araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına evrensel, bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden devam etmekteyiz. Ayrıca, ülke ekonomisine, sağlığa, sanata ve kültüre katkıda bulunacak, aydın insanlar yetiştiren örnek bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bugün, öğretmenliğin hemen hemen her alanında mezun verdiğimiz geleceğimizi şekillendirecek nesilleri yetiştirecek öğretmen adaylarımız var. Sağlık sektöründe çalışacak hemşirelik ve ebelik programı, sanayi ve iş dünyasının, hizmet sektörünün ihtiyaç duyduğu teknik eleman ihtiyacını karşılayacak meslek yüksekokulu mezunlarımız Amasya Üniversitesi’nden aldıkları teorik ve pratik bilgilerle hayata atılıyorlar.
Amasya Üniversitesi, bu sene Türkiye’nin 2023 vizyonuna tam donanımlı olarak hazırlanmış eğitim, sağlık, mesleki ve teknik eğitim alanında 2 bin genç yetiştirdi. Marka kentin, marka üniversitesi olma yolunda, tarihe ve ecdada karşı sorumluluk bilinci içerisinde istihdam odaklı olarak hızla gelişimini sürdürüyor ve üniversitemiz, tüm paydaşları ile hep birlikte daha ileriye emin adımlarla yürüyor.” diye konuştu.

Rektör Orbay’ın konuşmasının ardından mezun olmanın heyecanını yaşayan 2 bin öğrenci keplerini havaya fırlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER