ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 10:47

2023 metrelik kol böreğiyle rekor kırdı

2023 metrelik kol böreğiyle rekor kırdı


Bursa'da 2023 metre uzunluğunda kol böreği yaparak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren börekçi Hasan Acar, rekor belgesini törenle aldı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Bursa Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Atilla Güvenç ve eski Guinness temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural katıldı. Toplantı öncesi börek ustaları küçük bir gösteri yaptı.

Rekor sürecini anlatan börekçi Hasan Acar, 300 kişilik bir ekiple 6 saat süren bir çalışma sonucu 2023 metre uzunluğundaki böreği hazırladıklarını söyledi. Bursa ve Türkiye adına gurur duyduğunu belirten Acar, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Bursa’nın tanıtımı için Vali Şahabettin Harput ve kentin ileri gelenleri ile birlikte büyük çaba sarf ettiklerini belirtti. Hasan Acar’ın bunu kısa sürede başardığını ve çok önemli bir başarıya imza attığını belirten Müftüoğlu, başarısının devamını diledi.

Hasan Acar’a danışmanlık desteği veren eski Guinness temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural ise rekorun kolay gelmediğini ifade etti. Kural, “Hasan usta zoru seçerek, Guinness’e para vermeden bu rekoru aldı. Kendisini tebrik ediyorum. Bu rekoru onun elinden kolay kolay alamayacaklar.”

Konuşmaların ardından, ekipte yer alan ustalara teşekkür belgesi verildi. Ardından Guinness rekor belgesi, börekçi Hasan Acar’a teslim edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER