ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 16:41

"2023 hedefine ancak ticaret ve ihracatla ulaşabiliriz"


Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Deniz Köse, hükümetin koyduğu 2023 hedeflerine ulaşmak için kentteki bütün kurum ve bireylerin işbirliği içinde çalışması gerektiğini ifade etti. Köse, “Hedefe ancak ticaret ve ihracatla ulaşabiliriz.” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Deniz Köse, Türkiye de ihracat yapan firma sayısının 51 binden 100 bine çıkartılması gerektiğini söyledi. Köse şöyle devam etti: “2023 hedefi ulaşmak için sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, üniversitelerin, diğer kurum kuruluşların iş birliği içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Kentimizde de ihracat yapan firma sayısını artırmalıyız. Bunun için başta KOBİ’lerin güven kazanması şart. Standart kalite sistemlerinin oturması, ayrıca şirketlerin aile şirketi olmaktan çıkıp kurumsallaşması gerekiyor.”
Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmada Adana’nın ve Çukurova’nın üretim kapasiteni artırıp, katma değeri yüksek mamuller üreterek önemli katkı koyacağına inandığını kaydeden Köse, bu anlamda hem şehir için, hem de ülke adına şimdiden yoğun şekilde çalışılması gerektiğini aktardı.
Köse açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu hedefe ulaşmak için herkese kapımızı açık tutuyoruz. Üyelerimize KOSGEB işbirliğiyle girişimcilik eğitimleri vererek iş kurma imkanları sağlıyoruz. Bu hedeflere ulaşırken tamamen Kapitalist bir zihniyetle değil, insana değer veren ve çevresine duyarlı bireylerin yetişmesi için çalışıyoruz. Sadece rakamların peşinde değil, insani değerleri de göz önünde bulundurarak, 2023 hedefine ulaşma arzusundayız.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER