ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 12:30

2014 yılı Kış GAP Oyunları Muş’ta yapılacak

2014 yılı Kış GAP Oyunları Muşta yapılacak


Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Kartal, 2014 yılı Kış Gap Oyunları'nın 31 Ocak ve 2 Şubat tarihleri arasında Muş’ta yapılacağını söyledi.

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı’nın talimatıyla 2014 yılı Kış Gap Oyunları'nın Muş’ta yapılacağını açıklayan İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Kartal, 13 ilden katılımın sağlanacağını aktardı. Kartal, üç branşta düzenlenecek olan müsabakalara 300 sporcu ve idarecinin katılacağını söyledi. 2014 yılı Kış Gap Oyunları ile ilgili detaylı açıklama yapan Kartal, şunları söyledi: “Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı’nın talimatıyla ilimizde bu yıl 2014 yılı Kış Gap Oyunları yapılacaktır. Kuzey disiplinini, Alp disiplini ve snowboard kategorilerinde müsabakalar yapılacaktır. Yarışmalara Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Bingöl, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan illerinden katılımcılar olacaktır. Müsabakalara 300 sporcu ve idareci katılacaktır. Bu ilimizin tanıtımı çok güzel bir fırsat oldu. Hem kış turizminde tanıtılması ve hem de bölge illerinden gelen sporcuların ilimizi tanıması gerçekten olumlu sonuçlara neden olur. Memleketimiz ağır kış mevsimin yaşandığı bir yer. Bu tür organizasyonların Muş ilimizde yapılması için zaten Genel Müdürlüğümüze müracaat ediyoruz. İnşallah bundan sonra da güzel yarışmalar yapılacaktır. Bilindiği gibi ilimizde tesis sıkıntısı büyük ölçüde giderildiği ve her türlü alt yapıya hazır duruma getirildi. Tabi ki eksikliklerimiz var bu eksiklileri de inşallah gelecek yıl yeni projelerle tesislerimizde daha da büyümeler olacaktır.”

MUŞ’TA İLK DEFA SNOWBOARD YARIŞMASI YAPILACAK

Kayak merkezinde gerekli düzenlemelerin eksikliklerin giderilerek 2014 yılı Kış Gap Oyunları için hazır hale getirileceğini kaydeden Kartal, “İlimizde ilk defa snowboard sporu ve ilk defa bir yarışması yapılacaktır. Buda sevindirici bir durum. Ayrıca 5 Ocak 2014 tarihinde saat 10.00’da 'Gençlik Şühedanın İzinde Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü' düzenlenecektir. Yürüyüş Muş Valiliği önünde başlayıp Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü önünde sona erecektir. Bu etkinliklere tüm halkımız davetlidir.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER