ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 18:07

2012 yılında 2 bin 12 yakalama


 İzmir polisi 2012 yılında, karıştıkları çeşitli suçlardan aranan 2 bin 12 kişiyi yakaladı. Mahkemelerin verdiği cezaların onanmasıyla aranmaya başlanan 930 kişi cezaevine gönderildi.

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği, haklarında yakalama kararı çıkarılan şahıslara yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Yıl boyunca yapılan çalışmalarda adam öldürme suçundan 100, gasp ve yağmadan 150, hırsızlıktan 400, cinsel suçlardan 100, yaralama ve 6136 sayılı kanuna muhalefetten 575, diğer suçlardan 687 olmak üzere toplam 2 bin 12 kişi yakalandı. Zanlılardan 930'u, çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı.

Ekipler, ilk olarak Uşak Cezaevi’nde"Nuriş Kardeşler" lakaplı Nuri Engin ve arkadaşları tarafından çıkarılan isyanda birden fazla kişiyi öldürmek suçundan yargılandığı davada müebbet hapis cezasına çarptırılan Mehmet Oktay Altuntaş’ın izine ulaştı. Altıntaş, geçen nisan ayında adliye önünde arzuhalcilik yaparken yakalandı. Polisin izine ulaştığı diğer zanlılar ise Manisa’nın Salihli ilçesinde sigara yüklü bir TIR’ı soymak isterken şoförü ve arkadaşını öldüren Sefa Anarefe ile Erdem Başpınar oldu. Zanlıların, nisanda Torbalı ilçesinde saklandığı evi saptayan polis, operasyon düzenleyerek yakaladı. İki zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER