ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 12:25

200 öğrenciye kitap dağıtıldı

200 öğrenciye kitap dağıtıldı


 Ankara'nın Çubuk Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğü'nce ortaklaşa yürütülen ve eğitime destek olmak amacıyla açılan Bilgievi’nde öğrencileri okumaya teşvik etmek nedeniyle ücretsiz kitap dağıtıldı.

        Çubuk Bilgievi'nde sınavlara hazırlık etütlerine katılan öğrencileri ziyaret eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, bir süre öğrencilerle sohbet etti. Sohbette eğitimin önemine işaret eden Başkan Özden, eğitimli ve donanımlı gençler yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalıştıklarını söyledi. Öğrencilere boş vakitlerini kitap okuyarak geçirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Başkan Özden, "Artık globalleşen bir dünyada kaliteli eğitimin önemi de her geçen gün artıyor. Bu anlamda hem bizlerin hem de çocuklarımızın biraz daha gayret etmesi gerekmektedir. Biz sizlerden sadece başarı istiyoruz. Derslerinize iyi çalışmanızı, okumanızı ileride ülkemize, anne ve babalarınıza faydalı ve yararlı bir insan olmanızı istiyoruz. İnanıyorum ki bu dağıtılan kitapları en iyi şekilde okuyacaksınız. Sizlere dağıttığımız bu kitaplardan birer sayfalık özetler de istiyorum.’’ dedi.

        Okudukları kitabın en iyi özetini çıkaran öğrencilerin Konya gezisi ile ödüllendirileceğinin müjdesini veren Başkan Özden, öğrencilere çoğunluğu dünya klasiği olan birer kitap hediye etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER