ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 15:54

200 aile piknikte buluştu

200 aile piknikte buluştu


Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir Projesi' kapsamında 200 aile piknikte buluştu.

    Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü (TDP) ekipleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, özellikle göç ederek Gaziantep’e gelen aileler piknikte bir araya geldi. Dülükbaba Parkı’nda düzenlenen pikniğe yaklaşık bin aile, çocuklarıyla birlikte katıldı. Kebapların pişirildiği, oyunların oynandığı, halayların çekildiği organizasyonda insanlar doyasıya eğlendi. Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, piknik alanını gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

    Proje hakkında bilgiler veren İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, insanların birbirleriyle kaynaşmasını sağlamak amacıyla böyle bir etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade etti. Aydın, “Toplamda binin üzerinde vatandaşlarımızla, özellikle göçle gelen vatandaşlarımız ile bir araya geliyoruz. Onlarla piknik ortamında bir kaynaşma sağlıyoruz. Projeyi hazırlayan arkadaşlarıma, katılan ailelere de teşekkür ediyorum.” dedi.

    Proje kapsamında 50 öğrenciyi geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geziye gönderdikleri bilgisini veren Aydın, gezi sonrası öğrencilerin daha farklı bir vizyon ile hayata bakar hale gelmelerini sağladıklarını ifade etti.

    Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi’nde öğretmen olan Fatih Avcı da 10’a yakın okulla projeye destek verdiklerini belirterek şunları kaydetti: “TDP arkadaşlarımızın destekleri ile farklılıklarımız zenginliklerimizdir diye bir proje içersindeyiz. Yaklaşık 10’a yakın bir okulumuzla, ailelerimiz ve öğrencilerimizle beraber Gaziantep’imizin eşsiz doğa harikalarından biri olan Dülük Parkı’nda bir piknik tertip edildi. Bizde bu etkinlik içerisindeyiz. Bizde bu proje kapsamında öğrencilerimizle, ailelerimizle ve TDP ile bu memleketteki birliği bir kez daha bu ülkeye gösterme adına böyle bir projeye dahil olduk.”

    Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi’nde öğrenci Zeliha Fırat ise proje sayesinde tanımadıkları insanlarla bir araya geldiklerini dile getirerek, polislerle toplum arasındaki bağın güçlenmesi adını önemli bir proje olduğunu söyledi. Fırat, "Buradaki insanların eminim ki polislere karşı olan düşünceleri çok daha farklı oldu. Bu proje kapsamında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

    "Kızım sayesinde bu projeye dahil olduk" diyen Ahmet Fırat, piknik kapsamında Emniyet Teşkilatı'nın yanlarında olduğunu daha da hissettiklerini kaydetti.

    Tuğba Özel isimli bir öğrenci ise "Buraya polislerle birlikte geldik. Bu projenin içerisinde yer aldığım için çok mutluyum. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok güzel bir proje." şeklinde konuştu.

    Proje kapsamında 70 lisede 220 öğrencinin katıldığı kompozisyon yarışmasında dereceye giren 3 kişiye hediyeleri İl Emniyet Müdürü tarafından takdim edildi. Birinci olan eserin sahibi Ayşenur İlçin’e bilgisayar, ikinci olan Yusuf Yılmaz’a tablet bilgisayar ve üçüncü olan Fatma Çerçi’ye ise fotoğraf makinesi verildi.

    Yemeklerin yenmesinin ardından vatandaşlarla birlikte polisler halay çekti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER