ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 19:33

20 ayda 448 PKK’lı

20 ayda 448 PKKlı

Şırnak il ve ilçelerinde 20 ayda 448 PKK’lı teslim oldu.


Şırnak il ve ilçelerinde 20 ayda 448 PKK’lı teslim oldu. Dün Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde bir PKK’lı teslim olurken, bugün de bir PKK’lı Uludere ilçesinde teslim oldu.

Terör örgütünden kaçan PKK’lılar teslim olmaya devam ediyor. Son zamanlarda PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarından kaçıp Habur Sınır Kapısı üzerinden güvenlik güçlerine teslim olmalar hızlanırken, Türkiye topraklarında bulunan PKK’lılar da teslim olmaya devam ediyor. Dün PKK içerisinde faaliyet yürütmekte olan bir PKK’lı örgütten kaçıp Güçlükonak-Yağızoymak 5’inci Motorize Piyade Tabur Komutanlığı’na teslim oldu. Bugün de PKK içerisinde faaliyet yürütmekte olan bir PKK’lı örgütten kaçıp Uludere ilçesi Altıntepe Üs Bölgesine teslim oldu. Böylelikle son 20 ayda 448 PKK’lı PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte olan 1 kişi terör örgütünden kaçıp Uludere ilçesi Altıntepe Üs Bölgesine teslim olmuştur. 21.03.2013 - 17.11.2014 tarihleri arasında ilimiz merkez ve ilçelerinde, PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken örgütten kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan şahısların sayısı; Polis sorumluluk bölgesinde 22, Jandarma sorumluluk bölgesinde 41 ve Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği'ne 385 olmak üzere toplamda 448 kişi güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Teslim olan şahıslarla ilgili tüm işlemler adli makamlarımızca yürütülmektedir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER