ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 16:00

2 TIR dolusu yardım gönderildi

2 TIR dolusu yardım gönderildi


Elbistan'da çadır kentte misafir edilen Suriyeliler için toplanan 2 TIR dolusu giyim eşyası ve battaniye Elbistan Dayanışma Platformu yetkilileri tarafından Kahramanmaraş’taki mülteci kampına gönderildi.

23 sivil tolum örgütünden oluşan Elbistan Dayanışma Platformu’nun başlattığı Suriyeli misafirlere ‘can olalım’ yardım kampanyası vasıtasıyla toplanan binlerce kıyafet ve ayakkabıdan oluşan koliler kısa sürede teslim edildi. Yardım malzemelerinin biriktirildiği depoda giysilerin tasnif yapıldı ve TIR’lara yüklendi. Özellikle 0-18 yaş grubu çocuk ve bebek giysisi, çocuk battaniyesi, normal battaniye ve ayakkabıdan oluşan yardım malzemelerinin birçoğunun yeni ve hiç kullanılmamış olduğu da dikkatlerden kaçmadı. 14 Aralık tarihinde başlayan kampanyaya her kesimden büyük destek geldi.

Bugüne kadar yüzlerce koli ve çuval dolusu malzeme, depolara ulaştı. Yardım malzemeleri Elbistan Din Görevlileri Derneği Başkanı Abdullah Özgişi ve platform üyesi STK’ların temsilcileri tarafından tasnif edildi. Ayrıca platform çatısı altındaki sivil toplum kuruluşları da kendi temsilcilikleri de yardımları kabul etti.

Elbistanlıların bu konudaki duyarlılığı için kampanyaya destek verenlere teşekkür eden platform Başkanı Abdullah Özgişi, “Kısa bir sürede bu kadar çok yardım malzemesinin toplanması Elbistan halkının ne kadar yardımsever olduğunun en büyük göstergesi. Toplanan malzemeleri Kahramanmaraş’a göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çadır kentteki yetkililere teslim edeceğiz. Dağıtımı ise oradaki kriz masasınca yapılacak. Kampanyamızın bu kadar büyük boyutlara ulaşmasında katkı sağlayan tüm resmi kurumlarımıza, vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” diye konuştular. Daha sonra TIR’lar dolusu malzeme Kahramanmaraş’ta bulunan Suriyeli mültecilerin kaldığı kampa gönderildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER