ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 21:42

2. Ordu Komutanı Vali Cerrah’ı ziyaret etti

2. Ordu Komutanı Vali Cerrahı ziyaret etti


2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ı ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Mendi, ziyaret sırasında 1990-1991 yıllarında Siirt’te Vali Cerrah ile birlikte görev yaptıklarını hatırlattı.

Orgeneral Mendi, o dönem Siirt’teki tugayda görev yaptığını belirterek, “Güzel ahenkli bir çalışmamız oldu. Terörün üst seviyede olduğu dönemlerdi. Terörle mücadelede polis, asker, jandarma el birliği içerisinde mücadele ettik. Bölgedeki birliklerimi denetlemeye gelmiştim. Tabi bölgeye gelmişken Sayın Valimizi ziyaret etmeden olmaz. Ben kendisini uzun yıllardan sonra Osmaniye Valisi olarak görmekten son derece mutluyum." dedi.

Vali Cerrah ise inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere bölgede bulunan Orgeneral Mendi’yi ağırlamaktan gurur duyduğunu söyledi. Mendi, Vali Cerrah'a günün anısına 2. Ordu Komutanlığı’nın şildini takdim ederken Vali Cerrah da üzerinde valilik logosu bulunan şildi Orgeneral Mendi'ye hediye etti.

    Orgeneral Mendi’ye, ziyaretinde İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, 6.Mekanize Piyade Tümen Komutanı ve Adana Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Osmaniye Garnizon Komutanı Muharebe Kurmay Albay Ersin Kaya da eşlik etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER