ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2017 Salı 14:52

2 bin 241 rakımda karla mücadele

2 bin 241 rakımda karla mücadele

Doğubayazıt İlçe Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, 2 bin 241 rakımdaki Sinek Yaylası'nda yol açma çalışmalarını sürdürüyor Etkili olan tipi nedeniyle köy ve mezra yollarını kapatan ve yüksekliği yer yer 3 metreyi bulan kar birikintisi, 3 günlük çalışma sonucunda temizlenebildi


Ağrı'nın Doğubayazıt İlçe Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, 2 bin 241 rakımdaki Sinek Yaylası'nda tipi ve nedeniyle kapanan köy ve mezra yollarını 3 gün süren aralıksız çalışmaların ardından ulaşıma açtı.

Ekipler, ilçeye bağlı Örmeli, Sarıbıyık ve Bezirhane köylerinin yollarının tipi nedeniyle ulaşıma kapandığı bilgisi üzerine bölgede çalışma başlattı.

Yer yer yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki karları temizlemek için bölgeye gönderilen ekipler, 3 günlük çalışmayla yolları ulaşıma açtı.

Doğubayazıt İlçe Özel İdare Şefi Ali İhsan Taylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yol açma çalışmaları sırasında zor anlar yaşadıklarını söyledi.

Taylan, "Şartlar oldukça zorlu ama gece gündüz demeden çalışabilen bir ekibim var." dedi.

Örmeli köyü sakinlerinden Abdulselam Baylav ise köy yollarını açan ekiplere teşekkür ederek, "Köy yolumuz tipi nedeniyle tamamen karla kaplanmıştı. Ekipler gece gündüz çalışarak yolumuzu açtı. Kaymakamımıza ve ekiplere teşekkür ederiz." diye konuştu.

Öte yandan, tipi nedeniyle köylerdeki birçok tek katlı evin kar altında kaldığı da görüldü.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER