ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 21:54

2 balıkçıdan 3 yıldır haber alınamıyor

2 balıkçıdan 3 yıldır haber alınamıyor


Mersin’in Tarsus ilçesinde 3 yıl önce kaybolan ve kullandıkları balıkçı kayığı parçalanmış şekilde karaya vuran 2 balıkçıdan hala haber alınamadı. Kayıp balıkçılar Aydın Öztürk ve Nedim Balkış'ın ailelerinin bekleyişi sürüyor.

İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Baharlı köyünde 31 Ocak 2010 günü balık avlamak için kayık ile denize açılan 42 yaşındaki Aydın Öztürk ve 33 yaşındaki Nedim Balkış, geri dönmedi.

Daha sonra yapılan aramalarda iki arkadaşın kullandığı kayık parçalanmış şekilde sahilde bulunurken, kendilerinden haber alınamamıştı.

Eski Ömerli Mahallesi’nde oturan evli ve 4 çocuk babası Aydın Öztürk’ün kardeşi Ali Öztürk, olayın üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen ağabeyinin ortadan kayboluşuyla ilgili sır perdesinin hala aydınlatılamadığını söyledi.

Ali Öztürk, “3 yıllık bu süreç bizi, eşini ve çocuklarını perişan etti. Olayla ilgili bilgisi olanların insanlık namına bizlere yardımcı olmasını rica ediyoruz. Bütün aramalara rağmen bulunamadılar. Denize düşseler en azından cesetleri kıyıya vururdu.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER