ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 16:49

1936 model itfaiye aracı büyük ilgi gördü


İtfaiye Haftası etkinlikleri Sivas’ta başladı. Etkinlikler kapsamında kent meydanında itfaiye araçları sergilendi. Sergide 1936 yılında İtfaiye Müdürlüğü’nde kullanılmaya başlayan ve en son 1958 yılında valilik binasında çıkan yangına müdahale eden araç vatandaşların ilgisini çekti. Vatandaşlar, 77 yaşında olmasına rağmen bakımıyla dikkat çeken itfaiye aracıyla fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İtfaiye Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayan etkinlikler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Etkinlikler kapsamında vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla yangında kullanılan ekipmanlar sergilendi ve tanıtım amaçlı broşür dağıtıldı.

77 YILLIK İTFAİYE ARACI

1936 yılında Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde kullanılmaya başlayan ve en son 1958 yılında valilik binasında çıkan yangına müdahale eden araç, vatandaşların ilgisini çekti. Vatandaşlar, 77 yaşında olmasına rağmen bakımıyla dikkat çeken itfaiye aracıyla fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

Bu arada, İtfaiye Haftası kutlamaları kapsamında açılan sergiyi gezen vatandaşlara, görevli personeller yangında kullandıkları malzemeler hakkında detaylı bilgiler sundu. Sivas'ta ana merkez, iki şube ve yaklaşık 150 eğitimli personelle 24 saat vatandaşın hizmetinde olan itfaiye ekipleri, canı pahasına çıkan yangınlara müdahale ediyor.

Vatandaşların yangına karşı bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla dağıtılan broşürlerde, güvenli yaşam içi yangın öncesi ve yangın anında uygulanması gereken 10 altın kural yer aldı. Çıkan yangınlarda, itfaiyenin gecikmediği, geciktirildiği de vurgulanan broşürde, çocukların evde yalnız bırakılmaması konusunda vatandaşlar uyarıldı. Ayrıca, yangın söndürme tekniklerinde doğru ve yanlışlar resimli bir şekilde aktarıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER