ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 15:27

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı


Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, gençlerin ülkenin geleceği olduğunu, onların yüksek vasıflı yetiştirilmeleri için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini bildirdi.
     Arslan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, gençlerin enerjisinin, yeteneklerinin Türkiye'nin hizmetinde kullanılabilmesi için eğitimde, sağlıkta, iş hayatında fırsat eşitliğine dayalı bir sistem oluşturulması ve gençlere, çağdaş imkanların sunulması gerektiğini belirtti.
     Mesleki eğitimin kalitesinin artırılması konusunu son derece önemli gördüklerini ifade eden Arslan, "Genç iş gücünün vasıflı hale getirilmesinin hem istihdamın artırılması hem ülkemizin gelişmesi için son derece önemli olduğu aşikardır. Hak-İş olarak gençlerin sorunlarını önemsiyor ve önceliyoruz. Gençlerimiz ülkemizin geleceğidir, onların yüksek vasıflı yetiştirilmeleri için elimizden geleni yapmalıyız" ifadelerini kullandı.
     Arslan şöyle devam etti:
     "Son yıllarda proje bazlı çalışma kültürü doğrultusunda, sendikal mücadelemizle ülkemiz çalışma hayatının bugünkü ve gelecekteki sorunlarına ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek özgün ve örnek proje çalışmalarına imza atarak birçok ilki gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızda gençleri odak noktaya koyuyoruz. Konfederasyonumuz başta üniversite gençliği olmak üzere gençlerimizle yakın bir ilişki ve işbirliği içerisindedir. Gençlerimizi sendikal hareketin geleceği olarak görüyoruz. İnanıyoruz ki gençliğin örgütlenmesi toplumun her yönüyle örgütlenmesinin önünü açacaktır."
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER