ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 12:31

18 yaşındaki kızın ölüm davası ertelendi


Adana'da, 18 yaşındaki kızın, ağabeyi ve kuzenlerinin, erkek arkadaşını dövdüğü gerekçesiyle intihar etmesi olayıyla ilgili açılan dava görülmeye başlandı.
    
Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, 2 Ağustos 2012'de merkez Seyhan ilçesi Levent Mahallesi'ndeki sulama kanalına atlayarak intihar eden Dilan B'nin (18) erkek arkadaşı Yalçın U'yu darbettikleri öne sürülen tutuksuz sanıklardan ağabey R.B. (19) ile kuzenlerinden M.Ş.B. (25) hazır bulunurken, diğer sanık H.B. (19) ise askerde olduğu için duruşmaya katılmadı.
    
Sanık M.Ş.B. savunmasında, maktul kuzeni Dilan B'nin başına ileride kötü bir şey gelmemesi için sevgilisi ile konuşmak istediklerini belirterek, yanlarında silah ve bıçak bulunduğu iddialarının ise doğru olmadığını söyledi.
    
Olay yerine gittikleri araçta sadece bir sopa olduğunu ifade eden M.Ş.B, ''R.B, Yalçın U'nun kız kardeşiyle aralarında bir şey olmadığını söylemesi üzerine sinirlendi ve onu sopayla kovaladı. Dilan da o sırada korkarak suya atladı'' dedi.
    
Sanıklardan R.B. ise avukatı olmadığı gerekçesiyle savunma yapmadı.
    
Mahkeme heyeti, ifadesinin alınmasının gerektiğine hükmettiği Yalçın U'nun bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.
    
     -Olay-
    
     Merkez Seyhan ilçesi Levent Mahallesi'nde 2 Ağustos 2012'de, Yalçın U'nun, sevgilisi Dilan B'nin ağabeyi R.B. ile kuzenleri M.Ş.B. ve H.B. tarafından darbedildiği, olay sırasında Dilan B'nin de sulama kanalına atlayarak intihar ettiği öne sürülmüştü.
     Olayla ilgili hazırlanan iddianamede, tutuksuz yargılanan sanıklar R.B, H.B. ve M.Ş.B. hakkında ''töre saiki ile öldürme, yaralama ve tehdit'' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER