ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 22:29

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yıl dönümü


Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Bugün 18 Mart 2014, Çanakkale Zafer'ni kazananların torunları, Türk Donanmasının en güzide personeli düzmece ve kirli oyunlarla Balyoz hükümlüsü olarak cezaevlerinde tutsaktır. Türk Donanmasına oynanan bu oyunun hala farkında olmayanları, seyirci kalmaya devam edenleri büyük şaşkınlıkla ve üzüntüyle izlemekteyiz" ifadelerini kullandı.

Başbuğ, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 18 Mart 1915'te Çanakkale'de, dünyanın yenilmez donanmasının Türk askeri karşısında yenildiğini belirtti.

Deniz harekatının bu şekilde sonuçlanmasının dünyada büyük bir şaşkınlık yarattığını vurgulayan Başbuğ, şunları kaydetti:
"Bu büyük zaferi kazananları, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere saygı ve şükran duyguları içinde anmaktayız.

ugün 18 Mart 2014, Çanakkale Zaferi'ni kazananların torunları, Türk Donanmasının en güzide personeli düzmece ve kirli oyunlarla Balyoz hükümlüsü olarak cezaevlerinde tutsaktır. Türk Donanmasına oynanan bu oyunun hala farkında olmayanları, seyirci kalmaya devam edenleri büyük şaşkınlıkla ve üzüntüyle izlemekteyiz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER