ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 09:29

18 Mart Şehitleri Anma Günü


DSP Genel Başkanı Masum Türker, Çanakkale Zaferi'nin, Türk insanının vatan sevgisi uğruna neler yapabileceğini gösteren en önemli tarihi olaylardan birisi olduğunu belirtti.
Türker, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, canları pahasına Çanakkale Zaferi'ni elde edenlerin eserlerinin sonsuza kadar yaşatılacağını ifade etti.
Çanakkale ruhunun asla ölmeyeceğini vurgulayan Türker, şunları kaydetti:
"Atatürk ve silah arkadaşları, yaklaşık 300 bin askerimizin şehit olduğu bu savaş sonrasında ulusumuza Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını armağan etmiş, bu zafer sadece ülkemizde değil, dünyada da büyük bir mücadele örneği olarak kayıtlara geçmiştir. Çanakkale Zaferi, Türk insanının vatan sevgisi uğruna neler yapabileceğini gösteren en önemli tarihi olaylardan biri, belki de en önemlisidir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti topraklarında bağımsız ve özgürce yaşayabilmemiz, Çanakkale gösterilen ulusal direnç ve şehitlerimiz sayesindedir.
Ulusal çıkarlarımız, bağımsızlığımız, özgürlüğümüz, vatan sevgimiz daima en önemli değerlerimizdir ve şehitlerimize borçlu olduğumuz bu değerler, daima yeni nesillere de rehber ve ilham kaynağı olacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu destanı yazan tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, saygılarımızı sunuyoruz."

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER