ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ekim 2014 Pazartesi 11:03

18-40 yaş arası erkekler göreve çağrıldı

18-40 yaş arası erkekler göreve çağrıldı

Muğla’da yangın sezonunun en sıkıntılı günü bu gece yaşandı.


Muğla Marmaris ilçesinde akşam saatlerinde, Gökova Körfezi’nde çıkan orman yangınının ardından Seydikemer Kumluova Mahallesi’nin Çayağzı mevkiinde de orman yangını çıktı. 18-40 yaş arası sağlıklı erkekler ise yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere göreve çağrıldı.

Muğla’da yangın sezonunun en sıkıntılı günü bu gece yaşandı. Akşam saatlerinden itibaren peşpeşe yaşanan çıkan orman yangınları korkutmaya başladı. İlk olarak Marmaris, Ardından Gökova Körfezi daha sonra da Seydikemer ilçesine bağlı Kumluova Mahallesi Çayağzı mevkiinde orman yangını meydana geldi. Üç ayrı yerde meydana gelen yangını söndürmek için çalışmalar devam ederken, havadan müdahalenin yapılamadığı yangınlar korkutmaya başladı.

18-40 YAŞ ARASI ERKEKLER GÖREVE ÇAĞRILDI

Ekiplerin diğer yangınlarda olduğu sırada Seydikemer’de meydana gelen yangın nedeniyle ciddi sıkıntı yaşandı. Belediye hoparlöründen yapılan anons ile 18-40 yaş arası sağlıklı erkekler yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere göreve çağrıldı. Marmaris ve Gökova yangınlarında olduğu gibi Seydikemer ilçesinde çıkan yangını söndürmek için de çalışma başlatıldı.

Hava ve doğa şartlarının olumsuz olduğu bölgede havanın karanlık olması nedeniyle ekiplerin yangına havadan müdahale edememesi söndürme çalışmalarını daha da zorlaştırıyor. Her 3 yangının da söndürülmesi için çalışmalar devam ediyor.KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER