ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ocak 2014 Çarşamba 16:51

"17 Aralık'ın devamı çirkin operasyon"

"17 Aralıkın devamı çirkin operasyon"

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gülaçar'dan Van merkezli operasyonlara çarpıcı yorum.


AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gülaçar, "Bu operasyonlar şahsımızla ilgili değil 17 Aralık operasyonunun devamı" dedi.

"MANİDAR BİR DURUM"

Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinin talimatı doğrultusunda Van merkezli olmak üzere bazı illerde gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alındığı iddia edilen Gülaçar, AK Parti İl Teşkilatında, Milletvekili Gülşen Orhan ve AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras ile basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar, "Gerek emniyetimizden gerekse savcılıktan yapılacak herhangi bir davete icabet edebileceğimizin bilinmesine rağmen, sabah 05.00'te evimizde arama yapılmak istenmesi manidar bir durumdur" dedi.

Gülaçar, 17 Aralık süreciyle hükümete ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik büyük bir yıpratma operasyonu başlatıldığını belirterek, bu operasyonlarla demokratik yöntemlerle deviremedikleri hükümetin ve dünya çapında organizasyonları bulunan sivil toplum kuruluşlarının illegal örgütlerle ilişkilendirilerek uluslararası arenada meşruiyetinin sorgulanmasının amaçlandığını ifade etti.

Van merkezli başlatılan operasyonlarla eş zamanlı dün sabah 05.00'te evinde arama yapılmak istendiğini vurgulayan Gülaçar, şöyle konuştu:

"Adaylığımız süresince her gün toplum içindeyiz, halkımızlayız. Gerek emniyetimizden gerekse savcılıktan yapılacak herhangi bir davete icabet edebileceğimizin bilinmesine rağmen, sabah 05.00'te evimizde arama yapılmak istenmesi manidar bir durumdur. Buna rağmen evimize aramaya gelen birkaç polis memuru, hiçbir suç unsuru bulamamışlardır. Avukatlarımızın, Cumhuriyet Başsavcımızla yaptığı görüşmeler neticesinde hakkımızda herhangi bir gözaltı kararının olmadığı da teyit edilmiştir."

ÇiRKiN BiR KAMPANYA

Gülaçar, medyada gözaltına alındığı iftirasıyla çirkin bir kampanya başlatıldığını bildirerek, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Daha önce de asılsız suçlamalara maruz kaldığını anımsatan Gülaçar, "Mağdur edildiğimiz bir davadan tekrar mağdur edilmek istenmekteyiz. Şahsım hakkında bulunan tüm asılsız suçlamalardan aklandığımı daha önce kamuoyuyla paylaşmıştık. Dost ve düşman herkes bilsin ki çıktığımız bu yolda hiçbir oyun ve iftira bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. Bu olayın seçim sürecine denk getirilmesi tesadüfi değildir. Halkımızın göstermiş olduğu teveccühle seçim çalışmalarımız bütün hızıyla devam edecektir" ifadesini kullandı.

Gülaçar, gazetecilerin soruları üzerine de evindeki aramanın çok uzun sürmediğini ve her konuda rahat olduğunu dile getirdi.

"Bu operasyonlar bizim şahsımızla ilgili değil 17 Aralık operasyonunun devamıdır" diyen Gülaçar, dedikodu şeklinde yayılan gözaltına alındığı ve tutuklandığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu, hiçbir şekilde emniyete ya da adliyeye gitmediğini anlattı.

AK Parti İl Başkanı Aras ise yerel ve ulusal basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığına dikkati çekerek, seçim çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

25 GÖZALTI

Bu arada, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda 18'i Van olmak üzere 25 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Zanlıların, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER