ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 15:17

16 ülkede eş zamanlı toplantı yapıldı


 Suriye’ye yardım amaçlı düzenlenen ‘Suriye için bir ekmek, bir battaniye’ kampanyası kapsamında 16 ülkede eş zamanlı basın toplantısı düzenlendi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı toplantıda, Suriye’ye yardım çağrısında bulunuldu.

‘Suriye için bir ekmek, bir battaniye’ sloganıyla 27 Aralık 2012’de Suriye’ye yardım kampanyası başlatan çeşitli sivil toplum kuruluşları, Sütlüce’deki Müslüman İş Adamları Derneği’nde (MÜSİAD) bir araya geldi. Amerika, Belçika, Makedonya, Bosna-Hersek ve Mısır gibi farklı 16 ülkeden çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katıldığı eş zamanlı ortak basın toplantısında, Bürüksel, Kahire ve Lübnan’dan temsilciler, sinevizyonla bağlanarak duygularını paylaştı.

Toplantıda konuşan İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) Genel Sekreteri Ali Kurt, insanları zulümle mücadele eden Suriyelilere yardım etmeye çağırdı. Kurt, “Suriyeli kardeşlerimize, yetimlerimize, öksüzlere, özgürlük mücadelesi verenlere yardım elimizi uzatmak, destek vermek bir insanlık borcudur. Suriye’de yerel, bölgesel ve küresel olarak vahşete devam eden, ekmek kuyruklarında bile insanları bombalayan, buna kahramanca direnen Suriyeli kardeşlerimize yardım günüdür. Duyarsız ve tutarsız güç odaklarının şiddeti altında kalan, 22 aydır evlerinden ocaklarından edilen, camileri bombalanan, evlatları gözleri önünde bombalanan kardeşlerimize, gün yarım günüdür.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER