ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 13:50

16 metrelik gemi batmaya başladı


Bodrum'da saatteki hızı 65 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle 16 metrelik tur teknesi bağlı bulunduğu yerden koparak yan yattı ve batmaya başladı.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Bodrum'da birkaç gündür etkisini sürdüren fırtınanın saatteki hızı 65 kilometreyi buluyor.

Fırtına nedeniyle Turgutreis beldesinde bağlı bulunduğu tonozdan kopan 16 metre uzunluğundaki günübirlik tur teknesi, yan yatarak batmaya başladı. Tekne sahipleri, batan tekneye şiddetli fırtına nedeniyle müdahale edemiyor. Teknenin içinde bulunan eşyalar ise karaya sürüklendi.

Tekne sahibinin akrabası Oğulcan Gedik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şiddetli fırtına nedeniyle teknenin batmaya başladığını ifade ederek, ''Tekne bir akrabamıza ait. 1 hafta içinde satılacaktı, ancak fırtına nedeniyle böyle oldu. Fırtına çok etkili, yaklaşık 15 bin lira civarında hasarımız var. Fırtına durduktan sonra tekneyi kurtarma çalışması yapılacak'' dedi.

Limanda demirli bulunan bir başka tur teknesinin sahibi Ferhan Işık ise teknesini güçlükle koruyabildiğini anlatarak, ''Fırtına o kadar güçlü ki bir tekne battı. Bu tekneyi de halatlarla bağlayıp korumaya çalışıyoruz. Havalar çok kötü, ne olacak bilmiyorum'' diye konuştu.

Bu arada şiddetli dalgalar, sahil kenarındaki işletmeleri de zor durumda bırakıyor. Bazı işletmeciler, iş yerlerinin önlerine kadar ulaşan dalgaların zarar vermemesi için masa ve sandalyeleri camların önüne koydu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER