ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 10:02

155'i arayıp bunu sordular

155i arayıp bunu sordular


Yoğun kar yağışı sebebiyle iki gündür okulların tatil olduğu Bursa'da, vatandaşlar televizyonların alt yazılarından görmelerine rağmen '155 Polis İmdat Hattı'nı arayarak okulların tatil olup olmadığını soruyor.

Günde binlerce ihbar telefonunu büyük bir hassasiyetle cevaplandıran Bursa Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi görevlilerinin en büyük sıkıntılarından biri de yoğun kar yağışı olduğu dönemlerde öğrenci ve velilerinden gelen ''okullar tatil mi?'' yönündeki telefonlar oldu. Bursa Valiliği, yoğun kar yağışı sebebiyle şehir merkezindeki ilk ve orta dereceli tüm okulları dün tatil etti. Akşam saatlerinde meteoroloji raporlarını yeniden değerlendiren valilik, bugün de şehir merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesine karar verdi. Tatil haberi yerel televizyon kanallarında 'son dakika' gelişmesiyle ve sürekli olarak alt yazılarda Bursa halkına duyuruldu. Buna rağmen vatandaşlar telefona sarılarak '155 Polis imdat Hattı'nı aradı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi görevlileri, yüzlerce vatandaşın, okulların tatil olup olmadığı yönündeki sorularını cevaplandırdı.

Muhaberenin yoğun olduğu dönemlerde dakikada onlarca telefona cevap vermek durumunda olan görevliler, bugün de kar yağışı sebebiyle vatandaşların 'okullar tatil mi?' yönündeki telefonlarına cevap verdi. Yoğunluk artınca, '155 Polis İmdat Hattı'nı arayan vatandaşlar, '155 Polis imdat buyrun, okullar tatil' cevabı aldı. Yoğunluğa rağmen görevliler, gelen bütün telefonlara büyük bir hassasiyetle cevap verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER