ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:22

155 Polis İmdat hattı artık meşgul çalmayacak


Adana'da 155 Polis İmdat telefonlarına ulaşamayan veya ihbarda bulunurken operatörlerle görüşmek istemeyenler sesli mesaj bırakabilecek.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, polisin görev alanına giren tüm hizmetleri etkin, verimli ve hızlı bir biçimde yerine getirmek, çağın gelişen imkân ve teknolojilerinden en üst düzeyde faydalanarak, vatandaş memnuniyetini arttırmak adına çeşitli düzenlemeler yapıldığına dikkat çekildi.

Adana'da nüfusla birlikte 155 Polis İmdat hatlarındaki yoğunluğun da her geçen gün arttığı, vatandaşların polise ulaşmasının zorlaştığı bildirildi. Açıklamada, "155 Polis İmdat telefonlarının yoğunluğundaki şikayetleri azaltmak, şehirde gerçekleşen polisiye olaylara zamanında müdahale etmek, vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla operatörler meşgul olduğunda arayan aboneye 'siz arayanlar arasında birinci sıradasınız, siz arayanlar arasında ikinci sıradasınız…' gibi anonslar verebilen ve 155 Polis İmdat telefonlarına ulaşamayan veya operatörlerle görüşmek istemeyip, ihbarda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için de 'sesli mesaj bırakma' özelliği olan lisanslar alınarak mevcut sisteme entegre edilerek kullanıma açılmıştır." denildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER